پنجره دوجداره لمینتتطابق هارمونی رنگ پنجره های دوجداره و نمای ساختمان، مورد توجه تمامی معماران و پیمانکاران است. در اکثر طراحی های ساختمان، از درب و پنجره های سفید استفاده می شود، اما در صورت درخواست برای پنجره های رنگی چه باید کرد؟ شرکت های تولید کننده پروفیل همانند پنجره ویستابست و پنجره وین تک برای پاسخگویی به درخواست مشتری، پنجره UPVC رنگی و لمینت به بازار عرضه کرده اند. این پروفیل هااز مقاومت بالایی برخوردارند و زیبایی دوچندان به پنجره ها می دهند و قیمت آن نسبت به پروفیل سفید بالاتر است.

° در تولید درب دوجداره لمینت طرح چوب می توان از پنل های لمینت استفاده کرد.

 

 

 

پنجره دوجداره لمینت

در این نوع پنجره، با استفاده از دستگاه هایی ویژه روکش لمینت بر روی پروفیل چسبانده می شود. بدین منظور برای افزایش کیفی محصول، از پروفیل هایی با رنگی نزدیک به رنگ روکش لمینت استفاده می گردد و به اصطلاح پروفیل مغز قهوه ای نامیده می شود. تنوع رنگ و طرح این مجموعه بسیار بالاست اما بدلیل تقاضای کم بیشتر روکش ها، تنها از لمینت هایی با تقاضای زیاد استفاده می شود. بعنوان مثال طرح بلوطی روشن و بلوطی تیره از طرح هایی هستند که در بسیاری از ساختمان ها استفاده می گردد. لمینت بلوطی روشن و تیره، ماهگونی و سدار از جمله لمینتهای طرح چوب و برجسته می باشند که شباهت زیادی به پنجره چوبی دارند.

پروفیل های لمینت از لحاظ نوع پوشش به سه دسته تقسیم بندی می شود:
بیرون لمینت، داخل لمینت، دوطرف لمینت 

 

پروفیل مغز قهوه ای لمینتدر لمینت داخلی و بیرونی از پروفیل های سفید رنگ استفاده می شود اما در پروفیل های دو رو لمینت باید از پروفیل مغز قهوه ای و یا همرنگ لمینت استفاده گردد. در مطالب زیر تفاوت مغز سفید با رنگی پروفیل لمینت را بیان می کنیم.
⇐ در پروفیل های مغز رنگی با خراشیده شدن سطح روکش، بدلیل نزدیکی رنگ روکش و پروفیل مخصوص محسوس نیست اما در پروفیل های سفید رنگ قابل مشاهده است.
⇐ در نقاط جوش و اتصال پنجره های ساخته شده از پروفیل های تک رو لمینت، رنگ سفید نمایان می شود که باید از رنگ برای پوشاندن آن استفاده کرد.

 

 

پروفیل های رنگی

رنگ زوبل آلمان پنجره upvcسری پنجره رنگی اغلب بصورت بیرون رنگ و برای همخوانی پنجره با نمای ساختمان کاربرد دارد و شامل 190 نوع رنگ می باشد که انتخاب رنگ آن بوسیله کالیته رنگ صورت می پذیرد. بدلیل کیفیت خاص پنجره دوجداره، الزاما از رنگ زوبل آلمان و یا رنگ های مخصوص پروفیل بر پایه آب برای رنگ آمیزی استفاده می گردد، روند پاشش رنگ پس از تولید کامل درب و پنجره UPVC صورت می گیرد. از خصوصیات این نوع می توان ضد خش بودن، تنوع رنگ و عدم تغییر رنگ در شرایط آب و هوایی مختلف را نام برد.


عمده استفاده پنجره رنگی در تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره می باشد که برای همسانی رنگ پنجره قدیمی با پنجره جدید می باشد.