نحوه تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره؟ پنجره را می توان از جمله عناصر اصلی ساختمان که در معماری داخلی و بیرونی منازل بسیار تاثیرگذار است دانست و در حقیقت پلی ارتباطی بین فضای داخلی و فضای بیرونی ساختمان است.

نقش پنجره در این ارتباط انتقال و یا جلوگیری از انتقال انرژی، ذرات و یا اشیاست. متاسفانه پنجره های قدیمی آهنی، چوبی و آلومینیوم عملکرد مناسبی در زمینه عایق بندی ندارند و تعویض پنجره های قدیمی با پنجره UPVC بدون تخریب امری اجتناب ناپذیر است. هزینه و قیمت تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دو جداره در کنار مزیت ها و حذف اتلاف انرژی که دارد، سرمایه گذاری محسوب می شود.

  • تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب یکی از بهینه ترین روش های بازسازی منازل می باشد که در کوتاه ترین زمان ممکن (تعویض پنجره آهنی با UPVC در کمتر از یک روز) و بدون تخلیه منزل امکان پذیر است. در ساختمان های قدیمی پنجره ها معمولا از جنس آهنی، چوبی و آلومینیومی نصب می شد و روش تعویض آنها بطورکلی بصورت یکسانی انجام می پذیرد ولی در جزییات تفاوت دارند. در قسمت زیر نحوه تعویض پنجره قدیمی با پنجره UPVC را توضیح می دهیم.

تاییدیه فاکتور توسط مشتری اولین قدم برای انجام پروژه است و پس از آن هماهنگی برای اندازه گیری دقیق پنجره های قدیمی انجام خواهد شد. اندازه گیری تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره برعهده شرکت ساتراوین بوده و با دقت بالایی انجام خواهد شد تا میزان عایق بندی به بالاترین میزان خود برسد. از نکاتی که هنگام اندازه گیری توجه می شود، نوع پروفیل فریم UPVC (قاب دور) مورد استفاده برای پوشاندن فریم یا کلاف قدیمی پنجره است. در تصویر زیر پروفیل های مورد کاربرد در تعویض پنجره های قدیمی نمایش داده شده است.

پروفیل بازسازی پنجره قدیمی

برگه اندازه گیری به بخش  تولید ارسال شده و نقشه کشی پنجره با استفاده از نرم افزارهای مخصوص تولید پنجره انجام می شود که تمامی ویژگی ها از قبیل تعداد لنگه های ثابت و بازشو، نوع شیشه، نوع بازشو، ضخامت و رنگ شیشه، رنگ پروفیل و ... به کارخانه اعلام می گردد. دقت کنید برخی از این مشخصات با توجه به طرح قبلی و نمای ساختمان مشخص می گردد تا تعویض پنجره قدیمی با پنجره UPVC موجب تغییر نما و یا نارضایتی اهالی ساختمان نگردد.


با اتمام تولید پنجره UPVC و ارسال محصولات به محل پروژه، مراحل نصب آغاز می گردد. قبل از شروع نصب، پرده ها و اقلامی که امکان آسیب دیدگی دارند باید جمع آوری شوند.
 اولین مرحله  در نصب و تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب، خارج کردن شیشه و لنگه های بازشو از داخل قاب قبلی است، سپس تمامی ستون های افقی و عمودی داخل پنجره برش داده خواهد شد. در نهایت کلاف و قاب دور(فریم محیطی فرورفته در دیوار) باقی خواهد ماند که در پنجره های آهنی، چوبی و آلومینیوم متفاوت است.


در گام بعدی، پنجره دوجداره ساخته شده با استفاده از پروفیل وین تک و یا ویستابست در کارخانه ساتراوین، بر روی پنجره قدیمی بصورت تراز قرار گرفته و بوسیله پیچ، پنجره UPVC به چارچوب متصل می شود، سپس بوسیله فوم و چسب درزگیری دور تا دور پنجره کاملا آببندی و عایق بندی شده و شیشه دوجداره صنعتی با گاز آرگون در داخل چارچوب پنجره جدید قرار گرفته و زوار را قرار میدهیم. در انتها پرسنل نصب ساتراوین، یراق آلات و بازشوی پنجره ها را رگلاژ و عایق بندی آن را کنترل می کنند. تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره با روش استفاده از پروفیل بازسازی هیچگونه تخریبی ندارد.

چگونگی تعویض پنجره