وجود پنجره UPVC دو جداره در ساختمان های امروزی و همچنین تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره در ساختمان های دارای پنجره آهنی، کنار مزایای که بهمراه دارد، امری ضروری است. این ویژگی های خاص بدلیل استفاده از پروفیل UPVC، شیشه دوجداره، یراق آلات مناسب و لاستیک های درزگیر در پنجره UPVC بوده و هنگام تعویض پنجره قدیمی با دوجداره بدون تخریب بطور کاملا محسوس مشاهده می شود. در زیر مزیت هایی را که با استفاده از پنجره دوجداره و یا تعویض پنجره قدیمی با upvc بهره مند می شوید را بیان می کنیم:

 عایق بودن در برابر آلودگی صوتیتعویض پنجره قدیمی بدون تخریب

بعد از یک روز کاری پرمشغله، استراحت در مکانی آرامی از نیازهای اولیه ما بشمار می آید. مهمترین دلیل تعویض پنجره قدیمی و یا استفاده از این پنجره در ساختمان، عایق صوتی بودن این محصول می باشد. در مقایسه با پنجره آهنی، پنجره UPVC دوجداره بین 60 تا 100 درصد (باتوجه به فرکانس منبع صوت بین 30 تا 40 دسی بل) از میزان آلودگی صوتی می کاهد.

جلوگیری از ورود گردوغبارجلوگیری از ورود گردوغبار با تعویض پنجره های قدیمی

استفاده از لاستیک های درزگیر موجب افزایش میزان چفت شدگی درب و پنجره UPVC شده و از سوی دیگر از ورود گرد و غبار بطور کامل جلوگیری می کند. با توجه به شرایط آب و هوایی تهران و میزان دوده های معلق در هوا، تعویض پنجره قدیمی با دوجداره یکی از راهکاری جلوگیری از آن می باشد. در صورت مشاهده گردوغبار می توان با رگلاژ مناسب، چسب کاری و تعویض یا روغن کاری لاستیک آن را تعمیر نمود.

جلوگیری از ورود رطوبت و آب بارانعایق آبی پنجره UPVC

پنجره های قدیمی یا پنجره های آهنی به مرور زمان آب باران و رطوبت را به داخل منزل انقال داده و موجب از بین رفتن لایه رویی دیوار منزل می گردد. در پنجره  UPVC بدلیل طراحی ویژه و ایجاد سوراخ آبراه، برای خروج آب باران و رطوبت به سمت بیرون، این مساله بطور کل حل می گردد.

صرفه جویی در مصرف انرژیصرفه جویی در مصرف انرژی با پنجره دوجداره

این مزیت، تعبیر هزینه بر بودن استفاده از پنجره UPVC را به سرمایه گذاری تغییر می دهد. با نصب پنجره دوجداره یا تعویض پنجره های قدیمی، از ورود جریان هوا و انتقال دما بین فضای بیرون و داخل منزل جلوگیری شده و مصرف میزان انرژی به طور چشم گیری کاهش می یابد. این صرفه جویی در طی زمان، هزینه صرف شده را بطور کامل بر می گرداند.

تنوع در حالات بازشوی پنجره تنوع در بازشوی پنجره دو جدارهUPVC

برخلاف پنجره های قدیمی، پنجره های دوجداره دارای ساختار مناسبی برای باز شدن در جهت های مختلف می باشند. از جمله حالت های ساده می توان کلنگی، تک حالته و دوحالته بودن را استفاده کرد.

ظاهر متفاوت و عدم نیاز به رنگ آمیزیتعویض پنجره بدون تخریب

از دیگر ویژگی های پنجره UPVC می توان ظاهر دل نواز و سفید بودن ذاتی پروفیل را نام برد که نمی توان تاثیر تعویض پنجره ها هنگام بازسازی منزل را در نظر نگرفت.